خشت اول

...یاد من باشد کاری نکنم، که به قانون زمین بر بخورد

اگر اینترنت پرسرعت ندارید من را می بخشید...

حتی تصورش هم دشوار است که همین چند سال پیش این که بتوانی یک فایل 100 مگابایتی را ارسال کنی یک رویا بود... بعد اینقدر زود بگذرد که حالا می توانی بنشینی شب ها فوتبال هایی را که دوست داری مستقیم ببینی! سخنرانی نورمن فاستر را نگاه کنی که چه می گوید این بشر درباره معماری خودش و به چه ها استناد می کند که بگوید خوب طراحی کرده است... و بعد بروی همینطور به حرفهای آدم هایی گوش بدهی که به قول این ها ارزشش را دارد که پخش بشود برای همه...بعد گاهی بر بخوری به بعضی آدم  ها که حرفهایشان اگرچه شاید مفهومی تکراری باشد و اگرچه ایده آلیستی، یک فوتی باشد زیر خاکستر جانت که آتش بگیری دوباره که شاید بشود... شاید! 35 ثانیه آخر سخنرانی این آقا را میگویم. وقتی این ها را می گوید:

"You can live in a small poor country, like me!...You can work for a small company, in a boring branch...You can have no budget, no people, but still you can put your work to the highest possible level...and everybody can do it! We just need inspiration, vision and determination. And need to remember to be good is not enough!"

پ.ن: این آقا گویا معمار هم هست آقای همکار جدید! یعنی معماری خوانده است. در جهت پاسخ به آن پرسش بی پاسخ همیشگی تان عرض شد! :).

  
نویسنده : مصطفی ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱۱