خشت اول

...یاد من باشد کاری نکنم، که به قانون زمین بر بخورد

سلام...

کی گفته بده ؟..... ایام امتحانات ایام خیلی خوبیه ، به دلایلی که عرض میکنم:
اول اینکه می تونی تمام کتابهایی رو که می خواستی بخونی و وقت نمی کردی بخونی به جای کتابهای درسی بخونی.مثلا من این ترم اشعار فرخی سیستانی رو که تازه خریده بودم خوندم که خیلی خوب بود. گاهی اوقات هم کتابهای دیگه : وضوی خون.پله پله تا ملاقات خدا.
بوطیقای معماری...
دومین خوبیش اینه که بعضی شبها رو تا صبح بیدار می مونی (البته برای دانشجوهای معماری این یه امر طبیعیه و اختصاص به ایام امتحانات نداره.) که دو حالت داره: یا تنهایی یا با دوستات با همین.
اگه تنها باشی خداییش دم دمای اذان صبح جون می ده برای فکر کردن. از فکر کردن به کتابی که خوندی بگیر تا هزار و یک مطلب دیگه.
با رفقات هم که باشی نیازی به تعریف کردن نیست.جدا از این که کلی می خندین. دم دمای صبح که همه چِت می کنن.خاطره وحرف زدن ها گل می کنه بعضیا دستشون رو میشه.به جان شما اگه منظورم سعید باشه شب امتحان تاسیسات....کلی گفتم.
سومین خوبی اینه که اصولا در این ایام به خیلی مطالب فکر می کنی و همین فکر کردن خودش خیلی خوبه. به خصوص برای اونهایی که ....
چهارمین خوبیش اینه که قدر خواب رو می فهمی و بقیه مدت به جای اینکه وقتت رو به بطالت بگذرونی میگیری می خوابی.
پنجمین خوبیش شناخته شدن آدمهای پرمدعاست که همیشه تا می گی: سخته! می گن: نه بابا کاری نداره ! همیشه فکر می کنن 20 می شن معمولا به زور پاس می کنن .
یه خوبی اصلیش هم اینه که چون یه درد مشترک دارین با هم متحد میشین.

خلاصه که ایام امتحانات خیلی ایام خوبیه...نگین امتحاناش تموم شده یادش رفته. قضیه ما و امتحان ها و تحویلا حداقل تا30 تیر ادامه داره. اگه این قضیه تعطیلی دانشگاهها از 16 تا 23 تیر هم درست باشه که دیگه برید تا مرداد.
می خوام یه کم درباره آلوار آلتو(Alvar Aalto) بنویسم. معمار فنلاندی و تاثیر گذاری که کمتر تو کلاسهای ما بهش پرداخته شده. کی؟ خودم هم نمی دونم، هر وقت حالش رو داشتم. تو کار خیلی از معمار ها می تونید تاثیر کارهای آلتو رو ببینید. نمونه اش: ریچارد میر، جیمز استرلینگ، ... . اوتسون (طراح اپرای سیدنی) هم که شاگردش بوده.... بقیه اش رو بعدا می گم.

تازه از همه اینا هم گذشته ( سانسور شد.)
خودم هم اگه بخوام چند تا رو پیشنهاد کنم.....نه خودتون انتخاب کنید که کدوم رو دوست دارید بخونید.

با عرض ادب و احترام
بچه معمار

  
نویسنده : مصطفی ; ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٤/۱۱