بگم و برم ها... داده های آب و هوایی

تا مدت ها داده های آب و هوایی موجود برای ایران که راحت میتونستید دانلود کنید محدود به تهران بود. خوشبختانه داده های آب و هوایی ۴ ۵ تا شهر جدید رو به داده های آب و هوایی تهران که قبلا موجود بود اضافه کردند. فایل های epw اصفهان، بندرعباس، شیراز، تبریز، تهران و یزد رو می تونید از اینجا دانلود کنید.

این فایل ها رو هم می تونید با ودرتول* باز کنید و هم با کلایمت کانسالتنت**. یه توضیح واضحات هم این که اینا داده آب و هواییه... شبیه سازی نیست.

*Climate Consultant 5**, Wearther Tool

/ 4 نظر / 49 بازدید
امیرعلی

من اومدم برای اینکه با پا برم تو واضحات بگم خوب چرا شبیه سازیش رو نمی شه دانلود کرد؟مگه شبیه سازی دانلود کردنیه؟ و الی آخر اما دیدم این کامنت قبلی از پست تو کامنتبلcommentableتره دیده تو دانلود دوست داری گفته اینا رو از دست ندی یه وقت

فرهنگ

می‌دونی که اینها کار دکتر ابراهیم پور تو پروژه دکتر کاری و کسماییه؟ البته من یه مقدار نگران تابش آفتاب‌ این فایل‌های تولیدی ایران هستم. چون انگار کلا همینجوری برآورد می‌شن. نمی‌دونم تو اونجا هیچ درگیر موضوع دقت ودر دیتا شدی یا نه. اگه تجربه‌ای داشتی ما رو یه کم توجیه کن که این فایل‌ها اونجا چقدر دقیقن و اینکه آیا از اندازه گیری ‌ها به جای داده‌های آب و هوای محیطی استفاده می‌کنن یا نه.

بهنام زارعی کیا

بسیار نسبت به نوشته های شما احساس هم ذات پنداری کردم.در بسیاری بخشها نظراتی مطابق شما داشتم. از داشتن هم وطنی چون شما به خود می بالم و فکر می کنم شما هم شاید جاهایی احساسی همچون این عبارت داشته باشید که می .... که این تن پر ز پرواز است و بر هر مفصلش بندیست.... روحیات و جهان بینی تان را دوست دارم. همچنین خواستم بگویم دست به قلم بسیار خوبی دارید و به باور من براحتی می توانید نویسنده قابلی باشید . شبیه سازی که در ذهنم از شما کردم این را می گوید و بی شک حرفهای بسیار برای گفتن . شاید خاطرات خنک نسیمی در گلوی خشک بادگیری متروک

ناصر

مصطفی! داده آب و هوایی نداری با نوت پد باز بشه؟ راحت تره ها؟