پاسخ به ایمیل ها... سوال درباره شبیه سازی نور

این ایمیل به زبان جعلی فینگلیش نوشته شده بود اما خلاصه ماجرا اینه که:

سلام...

سلام!

من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و قسمتی از پایان نامه ام مربوط به شبیه سازی نور در ساختمان است. ساختمونی که قراره من مدل کنم ساختمونی با نمای متحرکه. سوال من از شما اینه که آیا با نرم افزار DAYSIM این کار امکان پذیره؟

DAYSIM توانایی شبیه سازی نور برای سایه بان متحرک رو داره اما کنترل سایه بان متحرک بر اساس میزان روشناییه. سایه بان شما بر چه اساسی کنترل می شه؟ اگر بر اساس میزان روشنایی (illuminance level) باشه پاسخ مثبته.

و سوال دیگه این که این نرم افزار با نرم افزارهای دیگه مثل energyPlus، Rhino و Matlab به راحتی لینک می شه؟

منظورتون از لینک شدن جواب این سوال رو متفاوت می کنه. هر کدوم از نرم افزارهایی که نام بردید می تونن به دلایل متفاوتی و در شرایط متفاوتی با DAYSIM لینک بشن. اما اگر بخوام به طور کلی بگم:

- اجرای شبیه سازی ها از داخل DAYSIM اگر از DIVA استفاده کنید ساده است.

- اگر می خواید از نتایج DAYSIM برای محاسبه schedule روشنایی های الکتریکی استفاده کنید اون هم کار دشواری نیست. چون DAYSIM یه فایل csv تولید می کنه که می تونید به عنوان schedule روشنایی های الکتریکی ازش استفاده کنید.

- MATLAB اما داستان جداگانه ایه. چه کار می خواید انجام بدید؟ چون تمام این نرم افزارها رو میشه از Command line اجرا کرد بنابراین امکانش هست اما این که ساده است یا نه رو بستگی به توانایی های شما داره و این که چه کار می خواین انجام بدین. من احتمالا به زودی یه پست درباره برای پاسخ به سوال هایی که اینجا برای این ویدئو شده بنویسم و توضیح بدم که به طور کلی چطور میشه MATLAB رو به Grasshopper وصل کرد اما نمی دونم که این پاسخ سوال شما باشه یا نه.

پ.ن: من فکر کنم که از این به بعد پاسخ ایمیل ها رو این طوری بدم که هم وبلاگ به روز کرده باشم و هم این که جواب ها در ایمیل مدفون نشن و اگر کسی سوال مشابه ای رو جستجو می کرد شاید بتونه جوابش رو پیدا کنه. من اسم کسانی رو که ایمیل رو می فرستن نمی نویسم اما اگر دوست ندارید که ایمیلتون رو کلا منتشر کنم با دلایل محکمه پسند ذکر کنید تا من منتشر نکنم! شاد باشید...

/ 1 نظر / 27 بازدید

سلام ! به همین سادگی دعوتید! http://hagheghat.persianblog.ir/