... باش تا صبح دولتت بدمد!

من یک مدتی بود که فکر می کردم باید یک جزوه ای بنویسم . یک جور روش تدریس کاربردی برای معماری همساز با اقلیم. با محوریت این ماجرا که معماری همساز با اقلیم از ابتدای طراحی آغاز می شود و ابزار خودش و اصول خودش را دارد و  اینقدر که فکر می کنید/می کنیم کیلویی نیست که نیست. و اینکه تا یک مسایلی را ندانی حق نداری به هر ******ی که می کشی بگویی معماری همساز با محیط و پایدار و اکولوژیکال و سبز و مابقی مسایل. البته چون من خدای شتران خودم هستم به قول عبدالمطلب و کعبه خدای خودش را دارد، رفتیم پی شترداری خودمان که خیلی هم خوب بود.  اما چون اینجا هیچ غری هم به جان کس نزده اند و هم مطالب را بسیار مناسب نوشته اند بروید اینجا  و عنایتی به لینک های سمت چپ صفحه داشته باشید و بعد خودتان کلاه خودتان را بی خودی برای خودتان قاضی کنید...خلاصه که دستشان درد نکند و شترهایشان را زیاد کند!

(در این جا نویسنده کلی غر می زند به جان همه از جمله خودش و بخوانید ادامه ی ماجرا را که)... ببخشید البته که جسارت می کنم به حضور انور حضرات والامقام. امیدوارم که با سعه صدر و فهم بالایی که دارند جسارت این حقیر سراپا تقصیر را که ناشی از جوانی و جاهلی و تند مزاجی است ببخشایند.

اما در ادامه اینکه اگر کسی دغدغه معماری متکی بر محیط را دارد و حال و توانایی ترجمه کردن یک کتاب را نیز و امکان چاپ کردن آن را هم ایضا، من کتاب EcoHouse: A Design Guide را به ایشان پیشنهاد می کنم که بسیار به درد بخور خواهد بود و توهم زدایی فراوانی را هم می تواند برای جمع کثیری از فعالان بی شمار عرصه ی معماری قشنگ تر از پریای این مملکت در پی داشته باشد، البته اگر فرصتی و نیازی برای مطالعه باشد!

 

 

ü Please consider the environment before printing this post!
/ 0 نظر / 21 بازدید