پایان دنیا در یک نگاه و نیم...

سلام...هرچند خیلی واضحه ولی برای اینکه بعدا مجبور نشم توضیح بدم و کسی هم برام ننویسه که ایجوری که نوشتید نیست. پیشاپیش  اعلام می دارد که می دونم و این مطلب اصلا جدی نیست.

و اما اینکه ما قبلا مرحله خلقت آفرینش رو شرح داده بودیم، بدین شرح که اینجا هم می آوریم:

چند روز پیش صبح که داشتم می رفتم دانشکده دیدم تو یه روزنامه نوشته بود که یه کارگردانی گفته بود فیلمش به جشنواره فجر نمی رسه...نتیجه گرفتم که مثل اینکه کلا همه موجوداتی که خلق اثری می کنند دم تحویل به شارت می خورند. بنابراین یا کارشون نمی رسه و یا مجبور می شن پروژه رو با عجله ببندند تحویل بدن...خلاصه تا دم در دانشگاه به این فکر می کردم که خدا که بزرگ خالق هستیه وقت خلق آثارش چی کار می کنه؟ مثلن نکنه اول برای کره زمین اسکیس یه مکعب رو زده بوده نتونسته گوشه هاشو حل کنه . بالاجبار چون نظم هستی به هم می خورده سریع یه کره گذاشته و قضیه رو حل کرده.............

 خلاصه رسیدم به خلقت انسان! فکر کردم که مثلا خدا به خودش گفته که یه موجود اینجوری اونجوری (که همین انسان باشه طراحی کن!). داخل پرانتز عرض کنم که این خدا تنهایی حوصله اش سر نمی ره!!!؟؟...داشتم می گفتم.آره، قرار شده بود یه انسان اسکیس بزنه.خلاصه شروع می کنه و دو تا کانسپت [خوب] به نظرش می رسه.آخر سر هم تا روز تحویل هر کاری می کنه می بینه نمی تونه از هیچکدوم بگذره.می گه چی کار کنیم چی کار نکنیم، که بالاخره تصمیم می گیره هر دو تا ارایه کنه.اسم یکیش رو می ذاره مرد.اون یکی رو زن.....بعد هم برای اینکه خلقت این دو تا رو برای روز ژوژمان (قضاوت) توجیه کنه می ره تو مایه های ...(( و جعل بینهم موده و رحمه...)).البته به نظر من حتی اگر اینجوری هم بوده خدا کارش درست بوده چون با همه بدبختیایی که داره می بینیم که هنوز آدما عاشق می شن و از این جور حرفا...

 این چند روزه اما رفتیم تو کار  آخر و عاقبت ماجرا، خواستیم شما رو هم در شادی مون سهیم کنیم ( به هر حال ما با نوشته ی پیشین مشکل دنیا رو در رابطه با «از کجا آمده ام؟» حل کرده بودیم مونده بود «به کجا می روم آخر؟» که سعی در حل اون داریم)

در نظر داشته باشید که اگر قراره در روزی مثقال ذره خیر و شر رو حساب کنن، پس باید کل ماجراها یه جایی ذخیره بشه. مهم نیست کجا مساله اینه که بالاخره با یه تکنولوژی ای ذخیره میشه!

حالا فرض کنید که تو سال n که قراره همه چی تموم شه تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات توسط بشر با سیستم ذخیره سازی اطلاعات در درگاه الهی می رسه به هم. یعنی از یه سیستم می شه.

حالا اگر بخواد به شیوه ی مخاطبِ جوان پسند صدا و سیمایی-هالیوودی تمام بشه: جونم براتون بگه که...

یه روز یه نفر که تو بیربیرنت (اسم اون موقع اینترنت!) داره سرچ می کنه و می گرده، می رسه به یه جایی که می بینه به طرز عجیبی اطلاعات کره زمین از آدم ابوالبشر تا خود همون روز اونجا ذخیره است، اون هم صوتی، تصویری مثقال ذرهٍ مثقال ذرهٍ...( اینجایی فیلم یکی از همسایه هاشون میاد کارگردان شما رو یه ربعی می ذاره تو خماری...). اما بعد یارو با عجله برمی گرده و تا میره که اطلاعات مربوط  به پسر/ دختر مورد علاقه اش رو چک کنه، نظم دنیا می ریزه به هم و بقیه ی ماجرا رو خودتون تصور کنید چی میشه... (عذر می خوام یک مقدار انتهای ماجرا تینیجری شد ،اما دنیایی که با یه سیب اونجوری شروع بشه آخرشم با یه ماجرای عشقی تو همین مایه ها تموم میشه دیگه! چشمک)

چندتا نکته می مونه فقط:

اگر قبول کنیم که داره تصاویری مشابه همین تصاویری که با دوربینا ضبط می شه از ما هم ضبط میسه اونوقت تصور کنید الان دوربینی که داره از شما فیلم می گیره کجاست؟ و  از کدوم زاویه است؟ من احساسم اینه که موقعی که تایپ می کنم دوربین اصلی از پشت سر بالا دست راسته و آخرش تصویر رو  اینتر زدن قطع می شه! به همین دلیل حالشون رو هم بگیریم موقع اینتر زدن می کشم اینور تصویر ماسکه شه، یه مقدار علا ف تدوین شن. ضمن اینکه آیا این فیلمبرداری تجاوز به حقوق شهروندی و روستانشینی انسان ها نیست؟‌چشمک

ضمنا حالا که بازار اسکیس گرمه من موضوع "روز محشر" رو پیشنهاد می کنم...فکر کنید اگر قرار باشه به همین طرزی که برای ما تعریف کردن فیلم زندگی همه رو پخش کنن، کجا باید اونو پخش کنن؟! در ذهن داشته باشین که فیلم زندگی کیا پرفروشترین بشه!؟

اگر واقعا یه روزی بیرسایت ذخیره ی اطلاعات خدا رو هک کنید، چه می کنید اما جدا؟ من می رم برا هیتلر یه سیبیل پوارویی می ذارم!!!

وقت خوش...

 

پ.ن: با توجه به این که کارهای ما جملگی در دقیقه ی 90+ درست می شود .و من نمی دانم سفارت اینرااز کجا فهمیده بود. با فاصله ی 15 ساعت به پرواز ما ویزا گرفتیم و الان که دوشنبه باشد ما نشسته ایم در فرودگاه دوبی منتظر و از اینترنت وایرلس اینجا می نویسیم. نمی دونم انگلیس هم اینترنت در دسترس باشه یا نه؟

هر کس جایی در لندن به نظرش میاد که ارزش دیدن داشته باشه بگه لطفا...دو روز و نیم وقت دارم! 

سر راهی

/ 3 نظر / 24 بازدید
بودا

- ولی من بازم دلم می خواد بنویسم اینجوری که نوشتید نیست![نیشخند] - حالا شما می خوای به جای سیب با هندونه شروع کن ببین آخرش چه جوری تموم می شه![لبخند] - تو کارتون "ارباب لوبیاها" که همین الان تلویزیون پخش کرد یه جمله خوبی گفت: هرهدیه ای دلیلی داره، ما انتخابشون نمی کنیم اما باید بفهمیم باهاشون چیکارکنیم... منظور اینکه اول و آخرشو گفتین اما وسطشم بگین. مهم تره، نه؟

مهدیه

بچه شدی؟ مگه نمی دونی بعد از اختراع بیربیرنت یه آراماقوناییه (اینها جماعتی هستند که سرزمینشون در سال nهزار و 577 مکشوفی (از کشف نسل جدید سیستم نمی دونم چی چی شروع میشه) بر اثر فعل و انفعالات داخلی زمین ییهویی از وسط اقیانوس آرام می پره بیرون، حالا بماند که چه طوری بی جنبگیه یه ماهیه اقیانوسی قضیه رو لو میده و اینا..) پست بیربیرنت رو کشف می کند.اونم بر حسب اتفاق!! که این خودش جرقه ای می شه برای روی کار اومدن سورشارنت و بعد پورافلت نت که تازه بعد این آخری اووو 74 نسل میگذره که اون یه نفر اون اتفاقی که گفتی براش پیش می یاد. یعنی به هر حال اون سیستم هر چه باشه حتما بیربیرنت نیست!

بودا

هر چی فکرکردیم معاصرتر از کریستال پالس چیزی پیدانکردیم...خب یه کم زودتر واسه ویزا اقدام می کردین![نیشخند]