پس از مدتی چند...

ابتدا به ساکن ، پاسخگویی به مسائل مطرح شده درباره بادگیرها:

- اینکه شهر یزد بر اساس دو رون یزدی و کرمانی شکل گرفته است،کاملا صحیح است . که رون یزدی در جهت باد اصفهانی و رون کرمانی در جهت باد جانب شیرکوه است که تقریبا بر هم عمودند و به همین دلیل جهت بادگیرها نیز در دو جهت عمود به یکدیگر می باشد.(به تصویر دقت کنید.)

درباره شهر طبس هم رون شهری بر اساس جهت باد نامناسب و پشت به آن می باشد.(برای اطلاعات بیشتر به کتاب ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک ، محمد توسلی-صفحه ۸۹ مراجعه کنید.)

-درباره کشش و مکش همزمان هم که در قسمت سوم به طور مبسوط تو ضیح داده شد.

-و اما مصالح ؟ دقیقا نفهمیدم که درباره چه چیز مصالح مورد استفاده در بادگیرها توضیح بدهم.
البته اطلاع خاصی هم ندارم اگر مطلب خاصی وجود دارد یادآوری کنید.

...یک پرسش:

اگر ساعت ۵:۳۰ صبح ، بعد از دو شب بی خوابی بفهمید که کاغذ A4 ندارید،که پرینت بگیرید و ساعت ۸ صبح تحویل داشته باشید چه می کنید؟

...ما که خوابیدیم تا ۱۱:۳۰ .

مطلب بعدی هم درباره کالاترواست . البته با اجازه از اصغر.

/ 8 نظر / 29 بازدید
دختر مشرقي

سلام. ممنون اين بادگيرها کلی اين ترم به ما کمک کرد..در مورد پرسش هم اول يک کمی ناراحت می شی...بعد ميريزی رو ديسکت ميبری بيرون پرينت بگيری؛)

وارد نشده است!!

بسمه تعالي\ يس از بررسي موضوع ييشنهادي و ديدن كارهاي اخير معمار معروف ((كالاتراوا)) ,اينجانب (اصغر) به جنابعالي اجازه يرداختن به اين موضوع را داده و از شما ميخواهم كه در اين زمينه از هيچ كوششي دريغ نفرماييد. \ اصغر -- 20/2/1382

bhy

خوبی شما....ارادتمنديم...هر وقت لوگو دار شدی بگو

jAlAl

در خونه همسايه رو بزن

i am

اخر تونستنم اين قسمت رو پيدا کنم.ای ...... پس چی شد جواب من؟ بچه اسکيمو!

منصوره

با يکی از استادامون راجع به جايگزين کردن بادگير البته در شهری مثل يزد که عواقب بسيار خوبی خواهد داشت بحث می کردم..بحث مفصلی هست و البته به يه پشتکار زياد احتياج داره..

jAlAl

۱-شيفت صفحه کليدمو تست کردم......منظور.۲-شرمنده کلا روزنامه نمی خونم ..ولی بخاطرتو يه سر به روزنامه وزين شهر قشنگ می زنم

jAlAl

لينکيدييييييييييييييييييييييم......................ديگه؟؟؟؟