مزه ی چی؟

رفته بودیم یه غذاخوری من تو یخچالش یهو دیدم که ای خدای من دووووووغ! با یه شوقی دوغ رو برداشتم که حد نداشت! بعد به همه هم گفتم که آره! این دوغه و اصلش اینجوریه و فرعش اونجوریه و نخورین از کفتون رفته و چه بسیار زمانی من دنبالش بودم تو این دیار غربت!... نگو چی شد محبت؟ و الی آخر... این شد که خودم هیچ باقی جمع هم خریدن که بی نصیب از این فیض عظیم نمونن یهو!

حالا در نظر بگیرید که لحظاتی بعد قلپ اول رو که رفتم بالا دیدم که چشتون روز بد نبینه دارم محلول سوسپانسیون آب و نمک با ته مانده ماست رو می خورم... یعنی داغون! بعد برای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از لکه دار شدن هویت این نوشیدنی بی نظیر به ملت گفتم که البته این اون مزه ای رو که باید بده نمی ده اصلا!

آ. برگشت گفت: حالا من نمی دونم دوغ باید چه مزه ای می داد اما این که مزه اقیانوس میده!!! =))

 

پ.ن: این رو مدت ها بود می خواستم بنویسم یادم می رفت... الان موقعش بود به مناسبت این که دیشب رفتم یه رستوران ایرانی بعد از یازده ماه و دوغ واقعی خوردم!

/ 9 نظر / 36 بازدید
سمانه

طرز تهیه دوغ: کمی ماست را با مقداری آب و کمی نمک مخلوط کرده خوب به هم بزنید...در صورت امکان مقداری نعناع و گلپر هم به محلول فوق اضافه میکنیم......دوغ ما حاضر است... نوش جان.......این دیگه درست کردنش کاری داره که شما تو دیار غربت حسرت یک لیوانش رو دارید؟...تو خونه درست کنید خوب!!!!!!!!!!!

امیرعلی

من این خاطره رو شنیده بودم ،تکراریه:))))) به نظر من هم فقط ایرانه که ماست غیر میوه ای توش پیدا میشه و البته مشتری داره...روش نوشته ماست...میخری و میشینی هلو میخوری!!!

سعید

مزه اقیانوس!![خنده] اون دوغی که شمال خوردیم یادته که؟ من دیگه مثل اون هنوز نخوردم! بعله، دوغ داریم تا دوغ!

آرمین

سلام آخی تو که اونجا تو حسرت یه دوغی پس باید تو حسرت خیلی چیزای دیگه مثل کله پاچه ، فرنی و امثال اینا باشی

آرمین

سلام آخی تو که اونجا تو حسرت یه دوغی پس باید تو حسرت خیلی چیزای دیگه مثل کله پاچه ، فرنی و امثال اینا باشی

حبیب

حاجی گفتی آش نیکوصفت دلم گرفت! [ناراحت]

سخندان

ÈÇ ÓáÇã . ÎÏãÇÊ ˜ÇãíæÊÑ ÇÑÒÇä ÊÑ ÇÒ åãå ÌÇ . ÈÇÒÏíÏ ÑÇíÇä . ÔãÇÑå ÊãÇÓ:09391070597

رامین

چه جالب منم یه یکی دو ماهیه معتاد کفیر کاله شدم. خیلی موجود دوس داشتنی و خوش خوراکیه. به راحتی میشه یک لیترش رو یه جا خورد.

خاله جانت

خودم برات دستور ساخت دوغ دارم توپ! اگه خواستی برات میل کنم؟[ماچ]