سفرنامه کنفرانس آکسفورد 2008- قسمت دوم

اتصال پیاده رو به خیابان اصلی و معلولی که راحت از خیابان عبور کرد. نه دست اندازی هست و نه جوبی که بخواهد از روی آن بپرد و البته موتورها هم نمی آیند داخل پیاده رو که 10 جور مانع مختلف برایشان بگذارند...

به جز آن جزییاتی که مهندس جان ساعد سمیعی آموزش می دهد و در ایران مثل آیه منزل می ماند راه های دیگری برای آبروهای لبه ی خیابان هست. البته اگر بعد در خیابان صد لایه آسفالت را روی هم اجرا نکنند و ... .این یک نمونه اش و البته اتصال پیاده رو را هم ببینید. سطح تمام شده ی کانیوو و کف پیاده رو را هم.

این یک نمونه ی دیگر. تا جایی که می شود آب را نباید راه انداخت روی سطح و این خیلی مهم است. این تغییر مصالح هم البته جای فکر دارد. ای دوست و شرکت قشنگی که مسیر پیاده روی ولیعصر را طراحی فرموده اید، از انتخاب افتضاح جنس مصالح و مقاومت حداقلی آن ها و اجرای نامناسب (که همه اش بعدا پروژه برای خودتان می شود و درآمد مجدد!!!) بگذریم،  دو تا استاندارد می دیدید تا بفهمید که کف سازی فقط گرافیک نیست و استانداردهایی دارد. به خصوص ای کاش برای افراد نابینا مقداری اهمیت قایل می شدیم...البته در پیاده روی خیابان انقلاب دیدم که گویا به استانداردها نگاهی شده است الحمدلله!

حالا که بحث تعمیرات شد. موقع تعمیرات می شود تکه تکه تعمیر کرد و مردم را بدبخت نکرد و با یک عذرخواهی همه را نپیچاند. وقتی پیاده رو را مورد عنایت قرار می دهید موظفید فکری هم برای مردم بکنید. خیلی از تشکر و این ها کاراتر و بهتر است.

داربست که می زنیم. می شود کاری کرد که لباس ملت کثیف نشود. ارتفاع حرکت عابر سد نشود و کفسازی پیاده رو هم خراب نشود.

پیاده رو بعد از عملیات ساختمانی و در حین انجام آن باید تمیز و سالم باشد. شما دارید ساختمان می سازید. مردم که گناه نکرده اند.

بقیه ی عکس ها را در نوشته های بعدی می گذارم. اما اگر می خواهید همه ی آن هایی را که می خواهم بگذارم  زودتر ببینید اینجا هستند.

/ 6 نظر / 84 بازدید
هومن

چقدر کار قشنگی کردید که سفرنامه نوشتید. این قبیل کارها باعث آشنایی امثال من با دنیایی دیگر می شود. [گل]

ابس

سلام سایت خوبی دارید به سایت من هم سر بزنید.. www.ebes.coo.ir

ابس

سلام سایت خوبی دارید به سایت من هم سر بزنید.. www.ebes.coo.ir

فرزانه

سلام سفرنامه ی با مزه ای شده ... از آموزش نکات معماری هم ممنون...

بودا

بسیار عالی است...مجموعه مقالات ارگ بمشونو! انتشار هم داده اند جایی؟ راستی شنیدم الکساندر هم بوده...هی..."دنیا چه قد کوچیکه اگه خودت بزرگ باشی..."

فرهنگ

ما هم به اینجا سرک کشیدیم و مستفیض شدیم. عجالتا قصد اعلام حضور بود. نظر و گفت و گو باشد برای سرک کشیدن‌های بعدی.