کار نامه - یک

نوشته های تحت عنوان "کار نامه" نقل ماجراهای محیط کار و هم کاران خواهد بود:

بر. صندلی پشتی من می نشیند و کلا آدم قابل تاملی است. این دو نمونه از احوالات ایشون...

1. بر. و تغییرات آب و هوایی

- باید از این به بعد بیشتر بشینم تو لابی. کارت ویزیتم رو هم بیارم.

+ چرا؟

- زمستون نزدیکه دیگه!

+ چه ربطی دارن اینا به هم؟

- خوب تابستون که میشه هوا خوبه آدم می خواد آزاد باشه با دوست دخترت به هم میزنی اما زمستون هوا سرده آدم می پکه تنهایی اینه که باید یکی رو پیدا کرد!

+ :))

2. بر. و کارشناسی ورزشی

- می دونی چرا بیس بال اینقدر حوصله سر بره؟

+ نه! اما موافقم که خیلی رو اعصابه.

- چون شاید تنها ورزشیه که وقتی تو حالت دفاعی نمی تونی امتیاز کسب کنی و هیچ راهی هم نداره که یه بازیکن اشتباهی برای تیم حریف امتیاز کسب کنه!

+ قبلا بهش فکر کرده بودیا؟

- نمی دونم! اما می خواستم یه دلیل منطقی براش پیدا کنم!

3. م. و اعتماد به نفس

م. کلا از نظر تیپ و قیافه من را یاد فرزین می اندازد. دیگر همه کسانی که اینجا را می خوانند باید بدانند که من هر جا که میروم با مسئول کامپیوتر روابط منحصربفردی به هم می زنم و کلا ماجرا داریم با هم.

من اینجا یه سیستم راه انداختم که هر کسی یه بچ فایل کوچیک رو رو کامپیوترش ران کنه من می تونم از سیستمش استفاده کنم برای شبیه سازی ها. بعد کامپیوتر خودم چک می کنه هر نتیجه ای رو که حاضر باشی کپی می کنه فایل بعدی رو می فرسته... خوبی سیستم اینه که یه جوری طراحی شده که اگر یکی از کامپیوترها هم کراش کنه بقیه به کار خودشون ادامه میدن و کلا مشکل عظیمی پیش نمیاد. بعد مثلا من این رو هم پیش بینی کردم که اگر کسی وسط ماجرا اضافه شد بشه از سیستم اون هم استفاده کرد. خلاصه فکر همه جا رو کرده بودم جز این که سیستم خودم دم به دقیقه هنگ کنه و صفحه آبی بهم نشون بده.

امروز روز تعطیل رفتم که نتایج دو روز رو ببینم چی شده می بینم کامپیوتر هنگ کرده. بهش ایمیل زدم که سیستم من هنگ کرده دو روز عقب افتادم فعلا!

ایمیل زده که خیلی عجیبه! باید یه نگاهی بندازم!... یه جوری که یعنی از این ماجراها ما نداریم اینجا و معلوم نیست تو چی می کنی!؟

حالا من رفتم چایی برا خودم درست کنم و ببینم که چه خاکی باید بر سرم بریزم دیدم که کامپیوتر خودش هم هنگ کرده صفحه آبی بالاست! ایمیل زدم که یه چیز عجیب تر! کامپیوتر خودت هم آبی بود الان! اون رو هم یه بررسی بکن!

/ 5 نظر / 37 بازدید
امیر علی

یه چیز عجیب تر تر... یادته گفتیم اگه شب شد و الگوریتم بر اساس حالت دستی تنظیم بود بره خودش رو اتوماتیک؟ عمرن یادت نیست... خوب حالا هم همین طور میشه وقتی سنسور داخل تاریکش بشه....اما خوب داداش اگه یکی بخواد تو تاریکی بشینه بیرون رو دید بزنه باید بتونه با حالت دستی کار کنه اما الان نمی تونه:))))))

آقای همکار سابقا جدید

من کاملا درک می‌کنم اون بنده خدا به چه مصیبتی گرفتار شده و احتمالا صفحه آبی کامپیوتر خودشم ناشی از همین بلای نازل شده است! [نیشخند]

ناصر

من مطمئنم یه روزی بالاخره کشف می کنم بازی بیس بال چطوریه. بعدش می رم ببینم کریکت چطوریه.

خاله جانت

خدارا شکر اون سر دنیا هم کامپیوتر هنگ میکنه ا ینور که هم ادمهاش هم کامپیوتر باهم هنگند تا اخر عمر صد بار هم ویندوزشون راه اندازی بشه باز !!

خاله جانت

خدا رو شکر لهجه فارسی داری نه لهجه رشتی !!