و حالا که دارد می شود سه سال...

 خوب این هم سه سال و برعکس پارسال حرف خاصی نیست! همینطوری دارم این رو می نویسم که نوشته باشم به احترام آن ضرب المثل قدیمی که می فرماید "تا سه نشه بازی نشه!" یا مثلا "6 تای 52" و همه ضرب المثل ها و کلیدواژه هایی که به اعداد حتی پیش از آن که برسیم به عصر داده ها و ارتباطات احترام گذاشته اند.

فکر کنم پست قبلی رو باید نگه می داشتم برای این نوشته بعد مجبور نمی شدم که طامات بگم! :) امیدوارم که در سال پیش رو بیشتر بنویسم اینجا و امیدوارم که زنبورعسل رو امسال به صورت آبرومندی بپرونم که شرمنده هاچ و مادرش نشم باقی ماجرا دیگه رو به راهه فعلا... تا یار که را خواهد و میلش به که باشد!

پ.ن.1: ممنون از همه اون هایی که برای پست قبلی کامنت نوشتن، ایمیل فرستادن و ... دم و بازدم همه شما گرم.

پ.ن.2: این لینک به مقاله هایی که پارسال تا به امسال منتشر شد. کلا اگر به شبیه سازی ساختمان علاقمندید مقاله های کنفرانس های بین المللی IBPSA یکی از بهترین و معتبرین منابعی که می تونید بهش رجوع کنید.

Applying climate-based daylight modeling (CBDM) for a macro scale master plan design case study: the GREAT city in China

 

An Innovative Workflow For Bridging The Gap Between Design And Environmental Analysis

Building Simulation And Evolutionary Optimization In The Conceptual Design Of A High-performance Office Building

Ladybug: A Parametric Environmental Plugin For Grasshopper To Help Designers Create An Environmentally-conscious Design

 

و در نهایت این یه ارائه است که من برای ورکشاپ RADIANCE ارائه کردم و کلا یه جورایی توضیح مختصر درباره کارهایی که تو این مدت انجام دادم و یه مقدار بیشتر در این زمینه است که چی شد که اینجوری شد و خوب در نظر داشته باشید که برای ورکشاپ RADIANCE بوده و به همین دلیل مثال ها بیشتر مرتبطه به RADIANCE.

Parametric Analysis is the new black!

ویدئوش رو هم روی یوتیوب می تونید اینجا تماشا کنید. من از دقیقه 31 به بعد شروع می کنم به حرف زدن. من البته خودم اونجا نیستم و فقط صدای من رو روی اسلایدها می شنوید. با توجه به قانون غیرمنطقی مرکز ملی تحقیقات انرژی های تجدیدپذیر آمریکا (NREL) ورود شهروندان ایرانی به این مرکز ممکن نبود. و من ا... التوفیق.

/ 3 نظر / 119 بازدید
حسین الصادق

نشون دادی که یه صاحبی اصیل هستی! تا یار که را خواهد ... :))

نگار

اون وقت دلیل این راه ندادن شهروندان ایرانی چی بود؟؟ یعنی فقط ایران؟!! به عنوان کسی که در به در دنبال پذیرش از دانشگاههای امریکا هستم و همچینم فکر نمیکنم آمریکا شیطان بزرگ باشه اما با خووندن پاراگرف آخر بهم برخورد!!! این آمریکایی های عوضی نژادپرست که فقط شعارهای مسخره آزادی می دهندحالا هرچی هم می خواند خوب و نایس و پیشرفته باشند اما ته تهش نژاد پرست و ردنک هستند البته شاید دلیل دیگه ای داشته...خوب بگید زود قضاوت نکنیم!

Arya

*معماری* دانلود مقاله، پایان نامه، پاورپوینت، پی دی اف، جزوه، کتاب الکترونیکی و... www.Memari-shop.ir